'Kut'ül-Amare Mehmetçik' tüm dünyada izlenecek'

Hazırlık süreci iki yıldan fazla süren ve Kut'ül-Amare kuşatmasının gerçek hikayesini konu edinen "Mehmetçik Kut'ül-Amare" dizisi bu akşam  TRT  1 ekranlarında izleyiciyle buluşacak.

haber7
0

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren , Birinci Dünya Savaşı na hazırlanan Osmanlı devletinde , tek hayalleri devletin yeniden dirilişi ve kurtuluşu olan , gönlünde vatan sevdasından başka bir şey bulunmayan Mehmet ve arkadaşlarını merkez alan "Mehmetçik  Kut  ül-Amare" dizisine ilişkin açıklama yaptı.

TRT olarak Türk , Osmanlı ve Türkiye tarihini anlatan işler yapmayı önemli bir vazife olarak gördüklerini belirten Eren , "TRT Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladığımda , ilk olarak Diriliş , Filinta ve Payitaht adlı dönem işlerini ve Çanakkale ile ilgili dört bölümlük dizi Seddülbahir i yaptık. Türk , Osmanlı ve Selçuklu tarihini anlatan işler yapmaya çalıştık ve gayret ettik." dedi.

Eren , 2016 nın  Kut  ül-Amare Zaferi nin 100. yıl dönümü olduğunu hatırlatarak , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın liderliğinde çok fazla işlenen  Kut  ül-Amare konusunun öneminin tüm Türkiye tarafından daha çok anlaşıldığını kaydetti.

Dizi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =