Teröristbaşı kıyamet için tarih vermiş

İzmir'deki FETÖ davasının tutuksuz sanığı eski Teğmen A.O'nun verdiği ifadeye göre , kendisine , örgüt elebaşı Fetullah Gülen 2186 yılında kıyametin kopacağını söylemiş.

haber7
0

İzmir de , Fetullahçı Terör Örgütü nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016 daki darbe girişimine ilişkin örgüt elebaşı Fetullah Gülen in bir numaralı sanık olduğu , 147 si tutuklu 280 kişinin yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

İzmir 2 nci Ağır Ceza Mahkemesince , Aliağa Ceza İnfaz Kurumu Kampüsü ndeki salonda görülen duruşmaya , bazı tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile taraf avukatları katıldı.

Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile kayda alınan duruşmada , daha önce savunma yapan tutuksuz yargılanan sanık eski teğmen A.O , ek ifade vermek istediğini , geçmişte  FETÖ  ile bağlantısına ilişkin bazı bilgiler vereceğini söyledi. 

A.O , 2004 te ortaokul 7 nci sınıftayken örgütle tanıştığını , "Bilal" kod adlı örgüt mensubunun birkaç hafta kendisiyle ilgilenmesinin ardından "Selim" kod adını kullanan ve aslen Erzurumlu olan Yavuz Aydın isimli kişinin kendisinden sorumlu olduğunu belirterek , gittiği örgüt evinde sürekli ders ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 2 =