Düğünlerin vazgeçilmezi olan 'Erik Dalı' oyununa Türkiye'den sonra dünyanın çeşitli ülkelerinden de  yoğun   talep  var.

haber7
0

Düğünlerin vazgeçilmezi olan  Erik   Dalı  oyununa  Türkiye  den sonra yurt dışından da vatandaşlar  Türkiye  ye oyunu öğrenmeye geliyorlar.  Erik   Dalı  türküsü  dillere dolanmaya başladı ve dünya genelinde ilgi çekmeye başladı "Erik Dalı" artık düğünlerin yeni türküsü oldu.

Düğünden önce "Erik Dalı" oyununu öğrenmeyede  talep  artmaya başladı ,  Türkiye  de bir çok pop sanatçısının kliplerinde dans koreograflık yapan ve dans adı altında bir çok başarıya imza atan ünlü dans koreograf  Yılmaz Nişancı  düğün dansları kategorisinde en çok istenen oyun havası  Erik   Dalı  diye belirtti , Nişancı "Düğün dansları olarak vals salsa merengue cha cha ve diğer derslere  Erik   Dalı  oyunu kadar  talep  olmamıştı sanatın her yönünü seviyorum ama Türk oyunlarını bir başka seviyorum" dedi. Nişancı "Bazen dans akademik sanat merkezimizde derslere yetişemediğimiz dönemlerde asistanlarımı devreye soktuğum dönemler oldu" diye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 3 =