Müzede kova ve paspas sergisi

İzmir Tarih ve Sanat Müzesi’nin Hazine Bölümü’ndeki bazı teşhir alanlarında tarihi eserlerin arasına konmuş  kova  , leğen , çöp kovası ve paspaslar ziyaretçilerin tepkisini çekiyor.

hurriyet
0

İZMİR Arkeoloji Müzesi’nin teşhir kapasitesinin dolması nedeniyle , Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nün rehberliğinde , İzmir Büyükşehir Belediyesi’nce Kültürpark’taki eski müze binası ve yanındaki iki bina onarılarak , Kültür ve Turizm Bakanlığı’na devredildi. İzmir Tarih ve Sanat Müzesi , Kültürpark içinde 3 bin 820 metrekare kapalı , 9 bin 500 metrekare açık olmak üzere toplamı 13 bin 320 metrekarelik alandan oluşturuldu.


ÇİRKİN GÖRÜNTÜLER

Taş , Seramik ve Kıymetli Eserler Bölümü’nden oluşan  Müzede  önemli kültür mirasları 2004’ten bu yana sergilenmeye başlandı. Taş Eserler Bölümü’nde İzmir ve yakın çevresindeki ören yerlerinden heykeller , kabartmalar sergilenirken , iki kattan oluşan bu bölümde Arkaik , Klasik , Helenistik ve Roma dönemlerine ait heykeltıraşlık eserleri ile mimari eserlerin olduğu bölümler açıldı. Alt katta Arkaik Dönem taş eserleri , özellikle Homeros heykeli en dikkat ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =