Burslu öğrencilerin yararına resim sergisi

Ünlü İranlı ressam Javad Soleimanpour ve atölyesinde yetişen öğrencisi Lütfiye Batum ile birlikte ikinci  resim  sergisini açıyor.

haber7
0

Ünlü İranlı ressam Javad Soleimanpour ve atölyesinde yetişen öğrencisi Lütfiye Batum ile birlikte açacağı ikinci  resim   sergisi  17-25 Ocak tarihleri arasında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle TİEM Türk ve İslâm Eserleri Müzesi’nde , TÜRKKAD İstanbul Şubesi bursiyerleri  yararına  gerçekleştirilecektir. 

Açılış töreni TÜRKKAD İstanbul Şubesi Başkanı Cemâlnur Sargut tarafından 20 Ocak Cumartesi saat 14.00’de yapılacak olan sergide iki sanatçının toplam 106 adet eseri sanatseverlerin ilgisine sunulacaktır. Ağırlıklı olarak pastel boya tekniği ile çalışılan eserlerin yanında yağlıboya tablolar da yer alacaktır. İlk defa “Bir Usta Bir Çırak” başlığıyla iki sanatçının eserlerinin sergilendiği sergi 2012 yılında düzenlenmiş olup o tarihte toplumumuzun geleceğine ışık tutan öğrencilerin eğitimine katkıda bulunmak isteyen sanatseverler tarafından tüm eserler bir günde satın alınmıştı.

Pek çok ilke imza atan , kamu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =