Bakan açıkladı! Brad Pitt yer alacak

"Troya ile ilgili uluslararası tanıtım yaparken  Brad  Pitt'le de bir organizasyon yapılacak mı?" sorusuna Kültür ve Turizm Bakanı  numan kurtulmuş  , "O çalışma var" dedi.

haber7
0

Antalya Belek Turizm Merkezi nde ulusal medya kuruluşlarının Ankara  temsilcileriyle bir araya gelen  Bakan  Kurtulmuş , sıcak gündemin yanı sıra turizm  kültürel alanda yürüttükleri faaliyetleri ilişkin bir sunum yaparak soruları  cevapladı.

Kültür ve Turizm Bakanı olarak yaklaşık 6 aydır görev yaptığını  anımsatan Kurtulmuş , bu süreçte bakanlığı , bakanlığın da kendisini tanıdığını ,  Türkiye nin kültür ve sanat camiasını ve politikalarını yakından görme imkanı  olduğunu belirtti.

"Öncelikle şunu söylemek isterim , esas meselemiz bizim herhalde milli  kültürel bağımsızlık meselesidir. Bu , bugünün meselesi de değil." diyen  Kurtulmuş , yaklaşık 2 asırdır , Osmanlı nın Batı yla karşılaşması sonrasında ,  özellikle teknoloji ve ekonomi alanındaki yenilgiyi hissetmesiyle birlikte , bugün  tashih etmek durumunda oldukları bir kültürel anlayışın bulunduğunu bildirdi.

Kurtulmuş , şöyle devam etti:

"O da ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =