Bakan duyurdu! Haftaya açıklanacak

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet  eşref fakıbaba  , 2017-2018 pazarlama yılı şeker kotasının gelecek hafta açıklanacağını kaydetti.

haber7
0

Fakıbaba , Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılıp yetkileri Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına devredilen Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu (TAPDK) ve Şeker Kurumuna ilişkin bilgi verdi.

Kurumların organizasyon ve yapılanması noktasında çalışmaların sürdüğüne işaret eden Fakıbaba , bu kapsamda birçok çalışma yapıldığını ifade etti. Fakıbaba , "Yasaların verdiği haklar çerçevesinde , glikozdan ve fruktozdan elde edilen oranların kotaları ile şeker pancarı fabrikalarına verilen kotalar ciddi ve tarafsız bir şekilde denetlenecek." dedi.

Fakıbaba , kurallara uyma konusunda çok titiz olduklarına dikkati çekerek , "Ben bir  Bakan  olarak kurallara uyarım ve uyulmasını isterim. Türkiye Cumhuriyeti nin yasaları neyse , kanunlar neyi gerektiriyorsa herkes o kurallara uyacak. Kurallara uyanlara büyük saygı gösteririm , uymayanlara ise inanın babam da olsa gerekli yasal düzenlemelerin yapılmasını isterim. 2017-2018 pazarlama yılı şeker ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =