MTV'de yeni teklif
Etiketler:

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın'dan milyonlarca araç sahibini ilgilendiren motorlu taşıtlar vergisi için  yeni  bir  teklif  geldi.

haber7
0

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın , ruhsatında "minibüs" yazan araçların "otobüs vergisi" ödediğini belirterek , bu konuda düzenleme yapılarak motorlu taşıtlar vergisinde (MTV) adaletin sağlanması gerektiğini ifade etti.

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF)  Başkanı Fevzi Apaydın , yazılı açıklamasında , minibüslerden otobüs vergisi alınması  işlemine ilişkin değerledirmelerde bulundu.

Maliye Bakanı Naci Ağbal ile sorunun çözümüne ilişkin görüştüklerini  aktaran Apaydın , "İlgili kanunda yapılacak değişiklikle 2019’dan itibaren her  araç sahibinin , ruhsatında ne yazıyorsa onun vergisini ödemesini bekliyoruz."  değerlendirmesinde bulundu.

Apaydın , 1-3 yaşındaki minibüslerin yıllık motorlu taşıtlar vergisinin  2018 yılında 888 lira olduğuna , buna karşılık bu araçların vergi uygulamasında  otobüs kabul edilerek 2 bin 241 lira vergi ödemek zorunda kaldığına ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =