Bakan açıkladı! 13 milyar liraya ulaştı

Kooperatifler aracılığıyla 2017 yılında esnaf ve sanatkara kullandırılan toplam kredi miktarı , geçen yıllardan devirler hariç 13  milyar   liraya  ulaştı.

haber7
0

Gümrük ve Ticaret Bakanı  Bülent Tüfenkci  , kooperatifler aracılığıyla 2017 yılında esnaf ve sanatkara kullandırılan toplam kredi miktarının , geçen yıllardan devirler hariç 13  milyar   liraya  ulaştığını belirterek , "2002`de 153 milyon lira olan toplam kredi hacmi 85 katına çıktı." dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent  Tüfenkci , AA muhabirine yaptığı açıklamada , esnaf ve sanatkarların  finansman ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Türkiye Halk Bankası tarafından  2017 de kullandırılan kredilerde uygulanan faiz indirim oranlarının 2016 sonunda  Bakanlar Kurulu kararıyla belirlendiğini anımsattı.

Bu kapsamda , Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri  (ESKKK) kefaletiyle veya doğrudan Türkiye Halk Bankasınca , bankacılık ve kredi  mevzuatı çerçevesinde faizsiz veya yüzde 50 faiz indirimli , 5 yıla kadar uzun  vadeli kredi imkanı sağlandığını vurgulayan Tüfenkci , şöyle konuştu: "2017 sonu itibarıyla kredi kullanan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =