Türklerden Katar'a dev çıkarma

Türkiye , ambargo sürecinde ilişkilerini daha da geliştirdiği Katar'a inşaat , mobilya , gıda ve enerji gibi alanlarda faaliyet gösteren 150 firma ile  çıkarma  yapmaya hazırlanıyor.

haber7
0

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ,  Katar  ın medikal , inşaat ve gıda başta olmak üzere 5 milyar dolara yakın ithalatı olduğunu belirterek , "Biz buradan en az 2-3 milyar dolar pay almak istiyoruz." dedi.

Kaan ,  MÜSİAD  ın ana partnerliğini üstlendiği 2. Expo Turkey by Qatar ın , 17-19 Ocak ta Katar’ın başkenti Doha da düzenleneceğini anımsattı.

Fuarı Türkiye nin köklü birlikteliğinin bulunduğu Katar’la daha güçlü bağlar kurmak için düzenlediklerini dile getiren Kaan , Expo Turkey by Qatar Türkiye nin 2023 ihracat hedeflerine ulaşması açısından da büyük katkılar sağlayacağını vurguladı.

Kaan , "İnşaat , mobilya , gıda ve enerji gibi alanlarda faaliyet gösteren 150 ye yakın üyemizle  Katar  da güzel bir fuar gerçekleştireceğiz. Fuarımıza Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci ve Çevre ve Şehircilik Bakanımız Mehmet Özhaseki de katılacak. Aynı zamanda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 1 =