'Cep telefonlarında kredi kartı yasağı kalkmalı'

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken ,  Cep  telefonu satışında uygulanan  kredi  kartıyla taksitli satış yasağının kalkması gerektiğini ifade etti.

haber7
0

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK)  Başkanı Bendevi Palandöken , yazılı açıklamasında , taksit sınırlamalarının vatandaşları  faizli kredilere yönlendirdiğini belirterek ,  kredi  kartına  taksit  sınırlamasının  ürünlere talebi azaltmadığına işaret etti.

Akıllı telefon satışlarının her yıl bir önceki yıla göre yaklaşık 500  bin arttığını bildiren Palandöken , 2015 yılında 12 milyon , 2016 yılında da 12 ,5  milyon akıllı  Cep  telefonunun satıldığını aktardı.

Palandöken , Türkiye’de akıllı telefon kullanımının oldukça yüksek  olduğuna dikkati çekerek , şunları kaydetti:

"Cep  telefonlarında   kredi  kartına  taksit   yasağı  kalkmalı.  İstatistiklere göre , akıllı telefon kullananlar ortalama 2 yılda bir  Cep  telefonu  değiştiriyor.  Cep  telefonu satışında  kredi  kartına  taksit  imkanı sağlanırsa  bankalar yerine esnafımız kazanır. Vatandaş faiz ödemez ,  kredi  faizlerinde de  azalma olur.  Cep  telefonu ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =