Dünya Bankası'ndan tarihi itiraf Ortalık karışacak

 Dünya   Bankası  başekonomistinin hazırladıkları "İş yapmak için en kolay ülkeler" listesinin , yıllardır siyasi nedenlerle manipüle ediliyor olabileceğini  itiraf  etmesi büyük tepki çekti.

haber7
0

Dünya  Bankası  Başekonomisti Paul Romer , "İş yapmak için en kolay ülkeler" listesinin siyasi nedenlerle manipüle ediliyor olabileceğini belirterek , listeyi hazırlarken kullandıkları hesaplama yöntemini değiştireceklerini açıkladı.   Wall Street Journal a konuşan Romer , listenin "adaletsiz ve yanıltıcı" olabileceğini söyleyerek , son dört yıldaki listeleri yenileyeceklerini belirtti.   Dünya  Bankası  nın "İş Yapmak" isimli listesinde , iş yeri açmanın , inşaat izni ve kredi almanın ve vergi kurallarının en kolay olduğu ülkeler sıralanıyor. Listede iş yapmaya yönelik sınırlamalar ve zorluklar getirdiği belirtilen ülkelere bazı cezai yaptırımlar uygulanabiliyor.

 

ŞİLİ RESMİ SORUŞTURMA İSTİYOR    Listeye en büyük tepki , son yıllarda sıralamada hızla gerileyen Şili den geldi. Dünya  Bankası  Başekonomisti Romer , Şili nin gerilemesinde Dünya  Bankası  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 3 =