Firarı savcı: Keşke Hristiyan ülkeye ışınlansam...

Kırmızı bültenle aranan firari eski  savcı  Mehmet Yüzgeç'in ByLock yazışmalarında , "Keşke başka bir  ülkeye  ışınlanabilsek hep birlikte" ifadelerini kullandığı ortaya çıktı.

haber7
0

FETÖ nün darbe girişiminden sonra yargılanmasına Yargıtay 16. Ceza  Dairesince devam edilen ve hakkında kırmızı bülten ile arama kararı bulunan  firari  savcı  Mehmet Yüzgeç in ByLock yazışmaları ortaya çıktı.  FETÖ nün 17-25 Aralık operasyonlarından sonra , örgüt üyeleri arasında  gizli haberleşme amacıyla geliştirildiği belirtilen ByLock u kullananlar arasında  bulunan Yüzgeç in , 2016 nın ilk aylarına kadar program üzerinden iletişime devam  ettiği tespit edildi.

 Yüzgeç in bir örgüt üyesine attığı mesajda ,  FETÖ  elebaşının radyoda  yapacağı ve içeriğinde gizli talimatlar vereceği değerlendirilen konuşmayı haber  verdiği belirlendi. Mesajda Yüzgeç , "Mehtap Radyo da 01.00 , Bamteli programı.  Hocaefendinin çok önemli vaazları var." ifadelerini kullanıyor.

 

Firari Yüzgeç in 4 Aralık 2015 teki konuşmaları ise  FETÖ  nün nasıl  köşeye sıkıştığını ve örgüt mensuplarının Türkiye den kaçma planları ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =