Mesleki yeterlilik yetkisine uymayanlara ceza

 Mesleki   yeterlilik  Kurumu (MYK) , çalışanlara  Mesleki   yeterlilik  belgesi vermek için yetkilendirdiği 115 kuruluşu denetime aldı.

haber7
0

Türkiye genelindeki denetimlerde , gerekli şartlara uymayan bir kuruluşun yetkisi tamamen , diğer bir kuruluşun yetkisi kısmen iptal edilirken bir başka kuruluşun yetkisi de 6 ay askıya alındı.

Eğitim ve istihdam arasındaki uyumu sağlama görevini yerine getiren   MYK  , nitelikli insan kaynağının oluşması için mesleklere standart , çalışanlara  belge kazandırmaya devam ediyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı olarak faaliyetlerine  2006 da başlayan Kurum , kurulduğu günden bugüne kadar 775 ulusal meslek standardı  ile 425 ulusal yeterliliği belirledi. Temel amacı iş gücüne nitelik kazandırmak olan  MYK  , çalışanlara  toplamda 144 milyon 230 bin liraya yakın sınav ve belgelendirme desteğinde  bulundu. Kurum , yetkilendirdiği 115 belgelendirme kuruluşu aracılığıyla  kurulduğu günden bugüne kadar 275 bin 223 çalışana  Mesleki   yeterlilik  belgesi  verdi."MAKİNE MÜHENDİSLERİ ODASI DA ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 3 =