İlk kez konut alacaklara müjde!

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Şimşek , belirterek "İlk  kez   konut  sahibi olacak vatandaşlarımıza kolaylıklar sağlayacak yeni düzenleme üzerinde çalışıyoruz." dedi.

haber7
0

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı  Mehmet Şimşek , AA muhabirine yaptığı açıklamada , konut sahibi olmayan  vatandaşların ev alabilmesini ve bunun için harcamaların önceden tasarruf  edilerek karşılanmasını amaçlayan "konut hesabı"nın 2016 yılında uygulamaya  konulduğunu hatırlatarak sistemde devlet katkısının azami 15 bin lira olduğuna  dikkati çekti.

Katılımcıların  konut  hesabı açabilmeleri için Türk vatandaşı olması ve   konut  sahipliğinin bulunmaması gerektiğine işaret eden Şimşek , devlet katkısına  hak kazanabilmek için de en az 3 yıl boyunca hesaba düzenli ödeme şartının  bulunduğunu anımsattı.

Ekim 2017 verileri dikkate alındığında 14 bankada mevcut  konut  hesabı  sayısının 11 bin 348 olduğunu belirten Şimşek , bu sayıyı yetersiz bulduklarını  dile getirdi.

 

Şimşek , katılımcıların sistemi yeterince cazip görmediği tespitinden  hareketle uygulamanın daha etkin hale getirilmesi amacıyla sistemi yeniden ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 2 =