Türkiye'den hayati hamle! Pentagon da havlu atacak

ABD'nin bütün kirli tezgâhlarına rağmen Suriye'nin kuzeyinde Fırat Kalkanı'nın Cerablus ve İdlib operasyonlarından sonraki üçüncü aşaması olan Afrin harekâtının startı verildi.

haber7
0

Cumhurbaşkanınımız Erdoğan ın "Afrin deki teröristler teslim olmazlarsa orayı da başlarına yıkacağız , bu böyle biline. Ordu kurduklarını sanan çapulcuları Allah ın izniyle , bir haftayı bulmaz , nasıl darmadağın edeceğimizi görecekler" dediği sırada TSK , Afrin deki PYD mevzilerini vuruyordu.

Bu adım , ülkemizin  Suriye  deki satrançta tam da şu dönemde yapması gereken  hayati  bir hamleydi. Çünkü  yılanla yatağa giren ABD ye artık bir ders vermenin zamanı gelmişti. Düşünebiliyor musunuz?

 

Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ABD de iken Amerikan dışişlerinden bir heyet dün  Suriye  nin kuzeyindeki YPG li teröristlere resmi bir ziyarette bulunuyordu. Akıl alır gibi değil. ABD heyetiyle terör örgütü PYD/PKK arasında kirli pazarlıkların yapıldığı bu ziyaret ,diplomatik skandaldan öte  Türkiye  ye karşı fiili bir savaş ilanıydı. Buna bir yanıt verilmeliydi ve verildi de.

Bu saatten ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 8 =