Hasan Ruhani: Zafer kazandık!

 İran  Cumhurbaşkanı  Hasan   Ruhani  , ABD'nin nihai nükleer anlaşmanın altını oymakta başarısız olduğunu belirtip söz konusu anlaşmayı 'İran'ın uzun ömürlü zaferi' olarak niteledi.

haber7
0

ABD Başkanı Donald Trump ın  İran  a nihai nükleer anlaşma kapsamında sağlanan yaptırım muafiyetini son kez uzattığını açıklaması sonrası  İran  cephesinden bir tepki daha geldi.

İran Cumhurbaşkanı  Hasan   Ruhani  , devlet televizyonunda canlı yayınlanan açıklamasında ,  ABD  nin nükleer anlaşmanın altını oymada başarısız olduğunu söyledi. "ABD Başkano Donald Trump ısrarlı çabalarına rağmen anlaşmanın altını oyamadı… Bu anlaşma ,  İran  için uzun ömürlü bir  zafer  niteliğinde" dedi.  

 

 

ABD ,  İran  ile P5+1 ülkeleri (ABD , İngiltere , Çin , Fransa , Rusya ve Almanya) arasında 2015 yılında imzalanan nükleer anlaşma kapsamında ülkeye sağlanan yaptırım muafiyetinin 120 gün uzatıldığını açıklamıştı. Ancak yetkililer , anlaşmanın eksikliklerinin giderilmesi için 120 gün içinde bir ek metin oluşturulmazsa ABD’nin tek taraflı olarak çekileceğini vurgulamıştı.

İran  Dışişleri  Bakanlığı da  ABD  nin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 6 =