Türk firması Tesla ile anlaştı

Gersan Elektrik , elektrikli otomobil üreticisi ve enerji depolama şirketi  Tesla  ile vardıkları anlaşmayla bu şirketin hızlı elektrikli şarj istasyonu Supercharger ürünlerinin montajını yapacak.

haber7
0

Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi AŞ Satış ve Pazarlama Müdürü Mustafa Serdar Şalcı , 

 Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi AŞ ile  Tesla  Motors Netherlands B.V. arasında geçen ay imzalandığı açıklanan gizlilik anlaşmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Başlangıçta işbirliğinin  Tesla  nın hızlı elektrikli şarj istasyonu Supercharger orijinal ürünlerinin  Türkiye  de montajını ve devreye alınmasını kapsadığını söyledi.

Tesla Supercharger ürünlerinin montajı sırasında söz konusu teknoloji konusunda bilgi sahibi olacaklarını belirten Şalcı , şöyle konuştu:

"Tesla nın hızlı elektrikli şarj istasyonu Supercharger ürünlerinin montajı ve devreye alınması hizmeti vermek üzere , bu şirketle bir gizlilik anlaşması imzaladık. Bu kapsamda , müşterilerimizin sahip olduğu veya olacağı  Tesla  Supercharger ürünlerinin montajı veya devreye alınması gibi faaliyetlerde bulunabileceğiz. Şu an için süreçle ilgili sadece montaj kısmında yer alıyoruz. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =