Ilısu Barajı ve HES üniteleri enerji üretimi için hazır

Güneydoğu Anadolu Projesi'nin (GAP) vizyonu olan  Ilısu   Barajı  ve Hidroelektrik Santrali (HES) inşaatında önemli bir safha daha tamamlandı.

haber7
0

Orman ve Su İşleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre , 6 üniteden oluşan , her bir ünitesi 200 megavat olmak üzere toplam bin 200 megavat kurulu güce sahip  Ilısu   Barajı  ve  HES  inşaatı santral binasında son üniteye ait 40 ton ağırlığa sahip 4 ,2 metre çapındaki çark , başarılı bir şekilde yerine indirildi. Bu işlemle 6. ünite de  enerji  üretimi için  hazır  hale getirildi.

Ön yüzü beton kaplı kaya dolgu barajlar kategorisinde , gövde hacmi ve kret uzunluğu bakımından dünyanın en büyük  Barajı  olan  Ilısu   Barajı  nda , menba ve mansap parapet beton imalatı ve kül dolgu imalatlarına devam ediliyor.

 

Orman ve Su İşleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre , 6 üniteden oluşan , her bir ünitesi 200 megavat olmak üzere toplam bin 200 megavat kurulu güce sahip  Ilısu   Barajı  ve  HES  inşaatı santral binasında son üniteye ait 40 ton ağırlığa sahip 4 ,2 metre çapındaki çark , başarılı bir şekilde yerine indirildi. Bu işlemle 6. ünite de  enerji  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =