Ayder için önemli adım! Proje belli oluyor...

RİZE’nin ünlü yaylası Ayder’in nasıl bir projeyle kurtarılacağı Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde 20 Ocak’ta yapılacak çalıştayla netlik kazanacak.

hurriyet
0

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan , yaylanın bugün geldiği noktayı , “Allah’ın bize verdiği  Ayder  bambaşka ama biz Ayder’i kirlettik , rezil ettik” sözleriyle özetlemişti.
TOKİ Başkanı Ergün Turan , kamu , özel sektör , meslek odaları , üniversite , sivil toplum kuruluşları ve yöre insanlarının katılımı ile ekim ayında yaptıkları arama konferansının ardından şimdi de nihai projenin tamamlanması için alanında uzman kişilerle çalıştay yapacaklarını söyledi. Turan ,  Ayder  Yenileme ve Koruma Projesinin nihai halini alması için düzenlenen çalıştayda ele alınacak konuları şöyle anlattı:

5 MASADA TARTIŞILACAK

“5 masa kurulacak. Her masada 10-12 uzman ile masa raportörü ve moderatör olacak. Turizm ve kırsal kalkınma , planlama ve mimari , ulaşım ve erişilebilirlik , enerji-altyapı ve mevzuat olmak üzere 5 masada 5 konu uzmanlarca tartışılacak. Kentsel tasarım için 4 farklı alternatif  Proje  çalışması yaptık. Çalıştayda mülkiyet sorunlarının çözümü ,  Proje  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =