ABD de büyük skandal! Balistik füze alarmı...

 ABD  nin  hawaii  eyaletinde bölge halkına acil koduyla bildirilen  Balistik   füze   alarmı   büyük  paniğe sebep oldu. Yaklaşık 40 dakika sonra alarmın tatbikat amaçlı olduğu anlaşıldı.

milliyet
0

var ArticleID = 2590485; Milliyet.com.tr »Dünya »Haber »ABD de  büyük  skandal!  Balistik   füze  alarmı...13.01.2018 22:16 | Son Güncelleme: 13.01.2018-22:22 milliyet.com.trABD de  büyük  skandal!  Balistik   füze  alarmı...ABD nin  hawaii  eyaletinde bölge halkına acil koduyla bildirilen  Balistik   füze   alarmı   büyük  paniğe sebep oldu. Yaklaşık 40 dakika sonra alarmın tatbikat amaçlı olduğu anlaşıldı.Paylaş Twitle A+ a-

ABD nin  hawaii  eyaletinde yayın yapan televizyonlarda  Balistik   füze  saldırısı mesajı acil olarak verildi. Bir tatbikat çalışması olan yayın , yanlışlıkla gerçek gibi yayınlandı.

Bölge halkı 38 dakika boyunca saldırının gerçek olduğunu zannederek panikledi. Alarm skandalı sosyal medyada da  büyük  yankı uyandırdı. Kullanıcılar kısa sürede olayla ilgili çok sayıda paylaşım yaptı.

Bu habere ifade ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =