O mesafeyi 14 saatten 3.5 saate düşürecek!

 Ankara ile İzmir  arasındaki tren yolcuğunu 14  saatten  3 saat 30 dakikaya  düşürecek  olan İzmir-Ankara Yüksek  Hızlı Tren  (YHT) Projesi’nin 2020 yılında tamamlanacağı açıklandı.

haber7
0

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel , verdiği sözlü soru önergesinde Ulaştırma , Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’a "Temeli 2012 yılında atılan İzmir-Ankara Yüksek  Hızlı Tren  (YHT) Projesi’nde çalışmalar hangi aşamadadır? Çalışmaların şuana kadarki maliyeti nedir? Tamamlandığında maliyeti ne olacaktır? Bu projenin test sürüşleri ve seferlere başlaması için belirlenen tarih nedir" diye sordu. Sertel’in sözlü soru önergesini TBMM’de yanıtlayan Ulaştırma , Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan , şunları söyledi:

"İzmir-Ankara Yüksek  Hızlı Tren  Projesi’nin tüm kesimlerinde altyapı yapım çalışmaları devam etmekte olup altyapı çalışmaları genelinde yüzde 28 fiziki ilerleme sağlanmıştır. Üst yapı ve elektrifikasyon , sinyalizasyon ve telekomünikasyon dediğimiz EST işleri kapsamında da Polatlı , Afyonkarahisar , Uşak kesiminin ihalesi 14/11/2017 tarihinde yapılmış , hattın 2019 yılında tamamlanması , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =