19 yaşındaki Tanay, bir sabah kabusa uyandı

İzmir'de 19  yaşındaki   Tanay  Özışık , 3 yıl önce Türkiye'de sadece 6 hastada olan , 10 milyonda bir görülen kalıcı  leber  hastalığına yakalandı.

haber7
0

Yaşama sım sıkı tutunan , görmemesine rağmen futbol oynamayı sürdüren , KPSS ye hazırlanan , şiir yazan  Tanay  ın , eski sağlığına kavuşmasının , ileride rahatsızlığına yönelik tedavi yönteminin bulunmasına bağlı olduğu ifade edildi. 

 

Tanay Özışık , 3 yıl önce Çınarlı Endüstri Meslek Lisesi Denizcilik Bölümü 3 üncü sınıf öğrencisi olduğu sırada yaşamını  kabusa  çeviren güne uyandı. Uyandığı zaman gözlerinin iyi görmediğini fark eden  Tanay  , birkaç gün bu durumunu ailesinden gizleyip , geçici olduğunu düşündü. Ancak görme yetisinin geri gelmediğini ve günden güne azaldığını anladı. Yemek masasında tabak ve kaşığın yerini bulamayan  Tanay  Özışık ın durumunu anlatmak zorunda kaldığı ailesi de şoke oldu.BEYİN DAMARINDA KİREÇLENME ÇIKTI Hastalığının ne olduğunu , tedavisini araştırmak için  İzmir  de , ardından tüm  Türkiye  de çare arayan aile , bir sonuç elde edemedi. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =