PKK'nın kabusu olmuştu! 12 tane daha yapılıyor

Milli Savunma Bakanlığının planlaması kapsamında güçlendirilmiş karakol olarak bilinen  kalekol  yapım çalışmaları sürdürülüyor

haber7
0

Teröristlerin olası saldırı girişimlerinin önlenmesine yönelik Milli Savunma Bakanlığının planlaması kapsamında güçlendirilmiş karakol olarak bilinen  kalekol  yapım çalışmaları sürdürülüyor. Türk Silahlı Kuvvetlerinde (TSK) bugüne kadar 68  kalekol  tamamlanarak ilgili birliklerin kullanımına verilirken 12 kalekolun inşası ise devam ediyor.

Milli Savunma Bakanlığınca yürütülen , yeni yapılan hudut karakol ile tesislere , teröristlerce düzenlenen saldırı ve taciz girişimlerinin en aza indirilmesi , teröristlerin caydırılması amacıyla karakol yapımı sürüyor.

Bu kapsamda bugüne kadar , güçlendirilmiş karakol olarak bilinen 68  kalekol  tamamlanarak ilgili birliklerin kullanımına verilirken , 12  kalekol  inşası da devam ediyor.

Kalekollardan 143 ünün proje ve ihale çalışmaları ise sürüyor. Yapımı devam eden tesislerden 6 sının yıl sonuna kadar TSK ye teslim edilmesi planlanıyor.

- Acil Sınır Fiziki ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 8 =