DHKP-C’nin tünelli evi yıkıldı!

İstanbul'da geçtiğimiz aylarda terör örgütü DHKP-C'ye düzenlenen operasyonda , ormanlık alana açılan gizli tünel girişi bulunan ev belediye ekiplerince yıkıldı.

haber7
0

İstanbul Emniyeti’ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri 8 Eylül’de terör örgütü DHKP-C’ye yönelik operasyon düzenledi. Sarıyer , Baltalimanı Mahallesi , Meydan Çıkmazı Sokak’taki bir adrese giren ekipler , adreste aranan 2 şüpheliden birini bulamadı. Şüphelinin kaçtığını değerlendiren ekipler adreste inceleme yaptı. Araştırmalarda , evin odalarından birinde gizli bir tünel girişi olduğu anlaşıldı. İncelemede tünelin ormanlık alana açıldığı tespit edildi.

Polis baskınlarından kurtulmak , örgütün silah ve patlayıcı getirip-götürmek için kullandığı anlaşılan tünel beton dökülerek kapatıldı. Terör polisi 2 kişinin yakalandığı o operasyonda , örgütün sosyal etkinlik alanı adı altında kullandığı iki yapıya daha baskın düzenledi. Ruhsatsız oldukları belirlenen ve aralarında , örgütün “Gençlik Federasyonu” adı altında toplantı için kullandığı yapının da bulunduğu 3 yer için yıkım kararı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =