CHP nin İstanbul İl Kongresi başladı

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP)  İstanbul  36. Olağan İl  Kongresi  başladı. Bostancı Gösteri Merkezi nde yapılan kongrede , 645 il delegesi oy kullanarak  İstanbul  İl Başkanı nı seçecek.  kongre  öncesi Cemal Canpolat ve Canan Kaftancıoğlu adayl

milliyet
0

var ArticleID = 2590267; Milliyet.com.tr »Siyaset »Haber »CHP nin  İstanbul  İl  Kongresi  başladı13.01.2018 11:06 | Son Güncelleme: 13.01.2018-11:07 AACHP nin  İstanbul  İl  Kongresi  başladıCumhuriyet Halk Partisi

Adıyaman il  Kongresi  , partiye üye olmayan delegelerin oy kullandığı gerekçesiyle iptal edilmiş ve ileri bir tarihte ertelenmişti. Dolayısıyla Adıyaman 36. Olağan Kurultay da temsil edilmeyecek.

KRİTİK SEÇİM  İstanbul  DA

En fazla delegeye sahip üç büyük ilden Ankara ve İzmir de seçimler tamamlanırken , 178 delegenin belirleneceği  İstanbul  il  Kongresi  ise Bostancı Gösteri Merkezi nde başladı. Kongrede , doğal delegelerle beraber 645 delege yeni başkanı belirleyecek. Adaylar , toplam delegenin bir fazla oyunu arayacak.

İstanbul il  Kongresi  38 ilçede seçilen il delegeleriyle yapılacak. Bahçelievler ilçe  Kongresi  yapılamadığından il kongresinde temsil edilemeyecek.

Kongre ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 7 =