İsyan ettiler! Halk PKK'ya karşı ayaklandı

Halep’e bağlı Münbiç ilçesinde  Halk  ayaklandı. ABD-PKK ittifakının 2016 yılı Haziran ayında işgal ettiği Halep’e bağlı Münbiç ilçesinde binlerce  sivil  sokaklara döküldü.

haber7
0

Kabir Eymo bölgesinde El Bubenna aşiretine mensup 2 sivilin  PKK  tarafından işkence edilerek öldürülmesi sonrası bölge genelinde gösteriler başladı.

İlçe merkezi ile eşzamanlı olarak hareketlenen  Münbiç  kırsalından yüzlerce araçlık konvoy akşam saatlerinde  Münbiç  e yöneldi. 

 

 

Sokaklara dökülen kalabalıklar  PKK  ile birlikte ABD’yi de lanetleyen sloganlar atıyor. Münbiç’te konuşlu PKK’lı militanları gösteri yapan kitlelere silah sıkarak dağıtmak istedi.

ABD ASKERLERİ KAÇTI

Bazı göstericilerin yaralandığı olaylar bölge geneline yayılarak büyüyor.  Münbiç  Kültür Merkezi’nin karagaha çeviren ABD’li askerler yaşanan olaylardan sonra karargahlarını boşaltarak şehir dışına kaçtı. Bölge kaynakları , şehir genelinde 35  ABD  askerinin bulunduğu ve şehirde tansiyonun yükselmesi ile birlikte akşam saatlerinde 4 araçlık  ABD  konvoyunun  Münbiç  dışına çekildiğini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =