'Soçi' kararı İstanbul’da verilecek

Suriyeli muhaliflerin 29 Ocak’ta Soçi’de yapılması planlanan  Suriye  Ulusal Diyalog Kongresi’ne katılıp katılmamayı İstanbul’da yapacağı toplantıda kararlaştırması bekleniyor.

haber7
0

Suriye Ulusal Koalisyonu Başkan Yardımcısı Abdurrahman Mustafa , Toplantının en önemli gündem maddesi Soçi olacak. Genel kurulda  Soçi  toplantısına katılıp katılmama yönünde karar verilmesi bekleniyor. Ancak İdlib’de yaşanan son gelişmeler nedeniyle  Soçi  toplantısına katılmama yönünde görüşler ağır basabilir. Kararın pazar geç saatlerde veya pazartesi günü açıklanmasını bekliyoruz açıklamasını yaptı. 

Ankara’da ,  Soçi  öncesi Esed in İdlib operasyonunu sona erdirmesi görüşü hakim. Aksi durumda muhaliflerin haklı olarak Soçi’ye gitmeyebileceğine dikkat çeken kaynaklar , 29 Ocak öncesi Erdoğan ile Putin’in konuyu bir kez daha görüşme ihtimali bulunduğunu da söyledi.

17 KÖY GERİ ALINDI

Suriye’de muhalif gruplar rejim güçlerinin ilerleyişini durdurmak için Hama ve İdlib’in güneydoğu kırsalında karşı saldırı başlattı. SUK Başkan Yardımcısı Mustafa , önceki gece 17 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =