Milyonları ilgilendiriyor! Beklenen zam geldi

Maliye Bakanlığı , memurların alacakları ek ödemelerdeki yeni katsayıları ve  kıdem  tazminatında uygulanacak tavan miktarlarını açıkladı. Bu yıl tüm ödemeler artıyor.

haber7
0

Kamuda çalışan yaklaşık 3 milyon memurun 2018 in ilk 6 ayında alacağı ek ödemeler belli oldu. Maliye Bakanlığı nın bu konuda hazırladığı genelge Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre aylık gösterge tablosunda yer alan rakamlar ile ek gösterge rakamlarının aylık tutarlara çevrilmesinde uygulanacak aylık katsayısı (0.108550) , memuriyet taban aylığı göstergesine uygulanacak taban aylık katsayısı (1.699121) olarak belirlendi. Bu katsayılar ile çalışanların alacağı ek ödeme miktarları ve artışları ise şöyle gerçekleşti:

KİM KAÇ LİRA ALACAK?

Sözleşmeli olarak çalıştırılan personelin taban ve tavan ücretlerine yüzde 5.69 oranında artış yapıldı. Buna göre sözleşmeli personelin ücret tavanı 5.941 ,60 TL ye yükseltildi. Özelleştirme programında bulunan kuruluşlarda istihdam edilen sözleşmeli personelin 31.12.2017 tarihi itibarıyla geçerli olan sözleşme ücretleri ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 2 =