Skandal karar! Erol Olçok'un avukatına soruşturma

 Erol   Olçok  ve oğlu A. Tayyip Olçok’un da aralarında bulunduğu 15 Temmuz şehit ve gazilerinin avukatı Uğur Güven’e , duruşmada darbecileri ‘katil’ dediği için  soruşturma  açıldı.

haber7
0

İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi nin 9-10-11 Ekim 2017 deki duruşmalarında , çapraz sorguları yapılan erlerden biri , diğer sanırları işaret ederek , Bu katiller bana baskı yaptı! , Sen ateş etmezsen ben senin kafana sıkarım , Bu hainler bu şerefsizler gibi sözler söyledi. Erler , asıl suçluların kendilerine zorla ateş ettiren komutanlarının olduğunu ileri sürdü. Bunun üzerine 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olanlar ile gazilerin avukatı  Uğur Güven  , söz aldı ve az önce konuşan ere , Hangi şerefsiz hain? ve Bu katilleri teşhis edebilir misin? sorularını yöneltti.

DARBECİ KATİLLERİN AVUKATLARI ŞİKAYET ETTİ Darbeci askerlerin avukatları Meliha Utku , Ayça Çiçek Heper , Duygu Nur Ermantaş , Kübra Aydın , Zerrin Duralı , Damla Sarıoğlu ve Ömer Çiftçi , Güven i İstanbul Barosu na şikayet etti. Sanık avukatları , şikayet dilekçesinde Güven in , sanıklara ithafen Bu katilleri teşhis edebilir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 8 =