ABD'de petrol sondaj kulesi sayısı arttı

ABD'nin kısa dönem  petrol  üretimi hakkında ipucu veren  petrol   sondaj   kulesi   sayısı  bu hafta 742'den 752'ye çıktı

haber7
0

ABD nin ,  petrol  endüstrisinin görünümü ve kısa dönem ham  petrol  üretimi hakkında gösterge olarak kabul edilen  petrol   sondaj   kulesi   sayısı  bu hafta arttı.

Petrol sahası hizmet şirketlerinden Baker Hughes un yayımladığı haftalık verilere göre , 8-12 Ocak tarihlerinde  ABD  de 10  petrol   sondaj   kulesi  hizmete alındı.

Söz konusu artış , ayrıca , geçen yılın haziran ayından bu yana  petrol   sondaj   kulesi  sayısındaki en hızlı haftalık yükseliş oldu.

Öte yandan ,  ABD  yi etkisi altına alan kar fırtınası ve dondurucu soğuk hava nedeniyle ülkenin ham  petrol  üretimi geçen hafta sert düşüş göstermişti.

ABD Enerji Enformasyon İdaresinin (EIA) çarşamba günü açıklanan verilerine göre , ülkenin ham  petrol  üretimi geçen hafta bir önceki haftaya göre günlük ortalama 290 bin varil azalarak 9 ,49 milyon varile gerilemişti.

EIA nın ocak ayı "Kısa Dönem Enerji Görünümü Raporu"na göre ,  ABD  nin ham  petrol  üretiminin bu yıl günlük ortalama 10 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 2 =