Nikki Haley'den İran açıklaması

ABD'nin  BM  Daimi Temsilcisi  Haley  , 'İran rejiminin , nükleer anlaşmanın arkasına sığınarak her türlü uluslararası normu ve  BM  kararlarını ihlal etmesine müsaade etmemeliyiz' dedi.

haber7
0

ABD nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi  Nikki   Haley  ,  ABD  nin  İran  ile varılan nükleer anlaşmadan geri çekilmediğini belirterek , "İran rejiminin , nükleer anlaşmanın arkasına sığınarak her türlü uluslararası normu ve  BM  kararlarını ihlal etmesine müsaade etmemeliyiz." ifadesini kullandı.

Haley ,  ABD  Başkanı Donald Trump ın  İran  a nükleer anlaşma kapsamında sağlanan yaptırım muafiyetini "son kez" uzatma kararının ardından yazılı açıklama yaptı.

ABD nin  İran  ile varılan nükleer anlaşmanın şartlarına bağlı kalacağını ancak  İran  ın "tehlikeli ve istikrarı bozan davranışlarına tolerans göstermeyeceğini" ifade eden  Haley  , diğer ülkelerden de bu konuda  ABD  nin yanında olmalarını beklediklerini kaydetti.

Haley , "İran ın ihlal ettiği silah ambargolarını uygulamak , teröre verdiği desteği durdurmak ve insan hakları ihlallerine ışık tutmak için  BM  de uluslararası iş birliğini güçlendirme konusunda ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =