Facebook hisseleri fena çakıldı

 Facebook  un iki hafta içinde yenileneceği ve Haber Kaynağı nın tamamen değişeceğini açıklamasının ardından  hisseleri  hissedilir derecede düştü; yüzde 6 değer kaybı yaşadı.

hurriyet
0

Facebook bugün Haber Kaynağı sıralamasında değişiklikler yaptığını açıkladı. Bu yeni güncelleme ile  Facebook  , insanların arkadaşlarıyla paylaşmak isteyeceği gönderileri tahmin edip akışın daha üst sıralarında konumlandıracak.
 
Bunun yanı sıra Haber Kaynağı değerleri ile uyumlu olarak , insanların  Facebook  üzerinde geçirdikleri zamanı anlamlı kılmak adına aile ve arkadaşların gönderileri , genel içeriklere göre öncelik kazanacak.

Ancak açıklama yatarımcılar tarafından olumlu karşılanmadı. ABD borsasında güne yüzde 6 ya varan düşüşle başlayan  Facebook   hisseleri  TSİ 18.09 itibarıyla günlük bazda yüzde 4 düşüşle 180 dolardan işlem görüyor.

Facebook un yeni güncellemesi ile aile ve arkadaşların paylaşımları ve konuşmaları tetikleyen gönderileri daha çok gösterilecek , buna karşın yayıncılar ve kurumların video ve diğer gönderileri gibi genel içerikler daha az gösterilecek.
 
Kullanıcıların yayıncı ve kurumlardan gelecek videoları daha az görecek olmaları , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 3 =