"Cono" aşiretine bin polisle şafak baskını!

Adana'da  Cono  Aşireti üyelerine yönelik 100 polisin katılımıyla düzenlenen hava destekli operasyonda , çoğunluğu kadın 50 kişi gözaltına alındı.

haber7
0

Adana ve  Mersin  de aşk vaadiyle dolandırıcılık , yağma , gasp , hırsızlık yaptıkları ve uyuşturucu sattıkları iddia edilen  Cono   aşiretine  yönelik bin polis ile düzenlenen eş zamanlı operasyonda 30 dan fazlası kadın yaklaşık 50 kişi gözaltına alındı.

Adana Emniyet Müdürü Selami Yıldız , son zamanlarda özellikle "aşk vaadiyle" dolandırıcılık olaylarının artması ve vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine asayiş şube müdürlüğüne bu olayların bitirilmesi ve zanlıların yakalanması için talimat verdi.

Asayiş şube müdürlüğü talimat üzerine  Adana  da "Cono" aşireti olarak bilinen aileler mercek altına alındı. Polis savcılıktan alınan izinle aşiret mensuplarını teknik ve fiziki olarak takip etmeye başladı. Yapılan teknik takip sonucunda  Adana  , Ceyhan ,  Mersin  ve Tarsus ilçelerinde 5 mahallede yaşayan "Cono" aşireti mensuplarının "Hırsızlık , yağma , gasp , aşk vaadiyle dolandırıcılık ve uyuşturucu satmak" suçlarına karıştıkları ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =