Yükleyenler yandı: Bilgisayarlar açılmıyor!

Microsoft tarafından  Windows  için yayınlanan güncel güvenlik yamaları ,  AMD  işlemcili bazı bilgisayarların bozulmasına sebep oluyor

haber7
0

Microsoft un Spectre ve Meltdown güvenlik açıkları için yayınladığı güvenlik yamaları , bazı  AMD  işlemcili bilgisayarların açılmamasına sebep oluyor. Kullanıcılar bilgisayarların sürekli "mavi ekran" verdiğini belirtiyor.

Kullanıcılardan gelen geri bildirimler üzerine , Microsoft 3 Ocak ta yayınladığı güvenlik yamalarının  AMD  işlemcili bilgisayarlara indirilmesini engelledi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan ABD li teknoloji şirketi , söz konusu problemin işlemci üreticisinin Windows güvenlik yamaları için gerekli dokümantasyonu doğru şekilde yapmaması nedeniyle yaşandığını duyurdu.

AMD ve Microsoft , söz konusu sorunu çözmek için çalışmaya başladılar ve  AMD  ye kalırsa kısa süre içerisinde bu  Bilgisayarlar  da Spectre ve Meltdown a karşı güvenlik yamalarını sorunsuzca alabilecek.

Microsoft , yamaları yükledikten sonra bilgisayarları açılmayan kullanıcılara güvenli modda başlatma veya işletim sistemini yeniden yükleme gibi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 3 =