İTÜ yapay zekanın peşinde

 İTÜ  , yüksek teknoloji konusundaki çalışmalarını  yapay  zeka ile akıllı durum izleme ve arıza tanısı konusundaki yatırımlarıyla yeni bir boyuta taşıyacak.

haber7
0

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektrik Elektronik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serhat Şeker in yaptığı açıklamada , üniversite bünyesinde bulunan "İTÜ VLSI ölçme ve karekterizasyon" , "Elektro-optik donanımlar" ve "Telsiz haberleşme araştırma" laboratuvarlarının Türkiye nin kendi ileri teknolojisini ve elektronik ürünlerini geliştirmede önemli katkılar sağlayabileceğini söyledi.

Günümüzde mikro-elektroniğin son derece önemli olduğunu , üretim sanayisi başta olmak üzere savunma , otomotiv , sağlık ve bankacılık gibi sektörlerde buna yönelik ihtiyacın arttığını ifade eden Prof. Dr. Şeker , İTÜ bünyesindeki mikroçip ölçme ve karakterizasyon laboratuvarında bu alanlara yönelik çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü bildirdi.

ASELSAN ın katkısı büyük

Türkiye nin bu kapsamdaki ilk laboratuvarı olma özelliğini taşıyan VLSI laboratuvarı için üniversite kaynaklarının yanı sıra Kalkınma Bakanlığı ve ASELSAN ın büyük katkıda ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 4 =