Diriliş Ertuğrul'daki o söz sosyal medyayı salladı

TRT ekranlarının ilgiyle izlenen yapımlarından  Diriliş  Ertuğrul'da Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u fethinin müjdelendiği 'Kızıl Elma' mesajı  sosyal  medyada gündeme oturdu.

haber7
0

TRT 1 in çarşamba günleri ilgiyle izlenen ve reyting rekorları kıran dizisi  Diriliş   Ertuğrul  da yayınlanan bir sahne  sosyal  medyanın gündemine oturdu.

Diriliş  Ertuğrul  un 101. bölümünde  Ertuğrul  Bey , "Kutlu Türk beyleri , bu gazayla yalnızca Karacahisar ın fetih yolunu açmış olmayacağız. Nikea nın (şimdiki İznik) ve Constantine nin de fetih yolunu açmış olacağız" şeklinde konuşur.

"HEDEFİMİZ KIZIL ELMA DIR"

Türk beylerine yaptığı konuşmasına devam eden  Ertuğrul  Bey , "Eğer oraları fetih etmek bize nasip olmasa dahi , inanırım ki; neslimizden bir kahraman gelip inanmış ordusuyla , Constantine nin surlarına dayanıp şanlı islam sancağını o surlara dikecektir" Karacahisar , Nikea , Constantine bize dar gelir. Hedefimiz Kızıl Elma dır. Yani güneşin doğduğu yerden battığı yere kadar olan tüm cihandır. Gaza bizim , gayret bizim , zafer Allah ındır" sözleri ,  sosyal  medyada çılgınlık ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 8 =