Zararlı güneş ışınlarını size söylüyor!

İnsanların fazla  güneş  ışınına maruz kalması , negatif sonuçlar doğurabiliyor. Peki insanlar ne kadar  güneş  ışınına maruz kalıyor? Bu sorunun cevabı ise her yıl düzenlenen CES 2018 de tanıtılan UV Sense ile anlaşılacak.

hurriyet
0

Her yıl düzenlenen CES 2018 devam ederken firmalar da ürünlerini tanıtmaya devam ediyor. CES 2018 de L Oréal tarafından tanıtılan ve  güneş  ışının ne kadar yansıdığını ölçen UV Sense , kullanıcılarına ,güneş ışınlarına ne kadar maruz kaldıklarını gösteriyor. Çok küçük bir tasarıma sahip UV Sense , dünyanın ilk pilsiz elektronik UV sensörü unvanını taşıyor. Akıllı telefonlarla NFC ile bağlantı kuran bu sensör , 2 mm den daha küçük bir gövdeye sahip ve 9 mm genişliğinde. 

2 hafta boyunca kullanıcıların telefonlarına veri aktarımı yapabilen UV Sense in kullanım ömrünü artırmak içinse şirket , kutusuna sensörü tutacak ek yapıştırıcıları koymayı ihmal etmemiş. Hem Android hem de iOS işletim sistemlerinde kullanılabilen sensör , kullanıcılarına bir gölgeye geçmeleri ve  güneş  kremi kullanımıyla alakalı uyarılar da gönderiyor.

UV Sense in tanıtılmasına ek olarak L Oréal , UV Patch i de tanıttı. Yara bandına benzer tasarıma sahip bu bant ise fazla  güneş  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =