Kimse o ağaca dokunamıyor... Proje değiştirildi

İzmir'in  Torbalı  ilçesinde yapılacak yaya alt geçidi , İspanya Kralı 12. Alfonso tarafından 1879'da Sultan 2. Abdülhamid'e hediye edilen meşe ağacına takıldı.

haber7
0

Torbalı Belediyesi tarafından ilçeye yapılması kararlaştırılan 5 yaya alt geçidinden birinin yapılacağı yerde büyük bir meşe ağacı olduğu görüldü. Ağacın 1879 yılında İspanya Kralı 12. Alfonso tarafından Sultan 2. Abdülhamid e hediye edilen 6 mantar meşesi fidanından biri olduğu anlaşıldı. Bunun üzerine porejenin yeri değiştirildi.

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez , İZBAN hattının ilçeye çok büyük değer kattığına dikkati çekerek , bununla birlikte ilçenin ikiye bölündüğünü , bu bölünmüşlüğü ortadan kaldırmak ve vatandaşın yaşam kalitesini artırmak amacıyla 5 noktaya yaya alt geçidi yapma kararı aldıklarını belirtti.  Yaya geçitlerinden ilkinin geçen yıl hizmete açıldığını , tarihi ağaç nedeniyle yapılacak alt geçitlerden birinin yerini değiştirdiklerini dile getiren Görmez , "Kaymakamlık ile PTT binasının bulunduğu bölgede tescilli , aynı zamanda tarihe tanıklık etmiş ve diplomatik anlamda da bir misyonu olan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =