Prof. Dr. İlhan Elmacı , bebeklerde  beyin  sağlığını ilgilendiren rahatsızlıklardan  Hidrosefali  ve kraniosinostoz hakkında bilgi verdi.

haber7
0

Anne karnında başlayan  beyin  gelişimi , doğumdan sonra hızla devam ediyor. Bebeklerde anne babalar tarafından fark edilmesi güç olan ve sık görülebilen  beyin  içinde su toplanması ya da kafatasının zamanından önce kapanması ise  beyin  gelişimini olumsuz yönde etkiliyor. Anne karnındaki dönemden itibaren bebeğin  baş  çevresinin ölçülmesi yaşanabilecek sorunlara erken müdahale şansı verebiliyor.  

Memorial Şişli/Ataşehir Hastaneleri  beyin  Sinir ve Omurilik Cerrahi Bölüm Başkanı Prof. Dr. İlhan Elmacı , bebeklerde  beyin  sağlığını etkileyen rahatsızlıkların olduğunu ifade etti.

BEBEĞİNİZİN KAFASI NORMALDEN BÜYÜKSE

Beyin , kafatasında  beyin  omurilik sıvısının içinde bulunmaktadır. Beynin beslenmesine , atıkların taşınmasına , basınç değişikliklerinin düzenlenmesine ve dışarıdan gelebilecek darbelere karşı koruma özelliği olan  beyin  omurilik sıvısı çeşitli nedenlerle artış gösterebilmektedir.  Hidrosefali  yani kafa ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 3 =