Dijital para çılgınlığına dünya devi de katıldı

Fotoğraf endüstrisinin asırlık şirketi  Kodak  , kripto  para  teknolojisine yatırım yapmayı ve KODAKcoin adı ile `fotosentrik` bir kripto  para  çıkarmayı hedefliyor.

haber7
0

Piyasalardaki kripto  para  çılgınlığına  Kodak  da katılıyor. Fotoğraf endüstrisinin asırlık şirketi  Kodak  , kripto  para  teknolojisine yatırım yapmayı ve KODAKcoin adı ile `fotosentrik` bir kripto  para  çıkarmayı hedefliyor.

Kodak ın bu açıklaması , dev şirketin hisselerinde büyük bir çılgınlığa neden oldu. Hisseler açıklamanın ardından inanılmaz bir hareketle yüzde 125 değer kazandı. Kodak hisseleri kapanışta yüzde 117 artışla 6.80 dolar oldu. Kripto paralarda özellikle son 1 yıl içerisinde yaşanan çılgınlık , dev firmaları da bu alana çekiyor. Long Island Iced Tea şirketi geçtiğimiz ay ismini Long Blockchain Corp olarak değiştirmiş ve iş modelini de bioteknolojiden Bitcoin e çevirmişti. Şirketin bu hamlesi hisselerin bir anda ikiye katlamasını sağlamıştı. Şirketin hisseleri halen açıklamanın geldiği güne oranla yüzde 66 yukarıda bulunuyor. Yatırımcılar genelde iş modelini Bitcoin e çeviren firmaların hisselerine büyük bir talep gösteriyor. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =