ABD'de deprem! Sırada beş ülke daha var

Trump yönetiminin , geçici koruma programıyla barınan Honduras , Suriye , Nepal , Yemen ve Somalililer için de benzer bir karar vereceğini özel haberiyle duyurdu.

haber7
0

CNN International , 263 bin El Salvadorlu yu ABD den göndermeye hazırlanan Trump yönetiminin , geçici koruma programıyla barınan Honduras , Suriye , Nepal , Yemen ve Somalililer için de benzer bir karar vereceğini özel haberiyle duyurdu.

ABD lideri Donald Trump ın ülkedeki yaklaşık 200 bin El Salvadorlu nun oturum izinlerini iptal etme kararı ,  deprem  etkisi yarattı. Göçmen karşıtı Trump yönetimi , Geçici Koruma Statüsü yle  ABD  de bulunan on binlerce insanı  daha  ülkeden göndermeyi planlıyor.

CNN International , El Salvador la birlikte Haiti , Sudan ve Nikaragua için sona ereceği açıklanan uygulamada sıranın  beş  yeni ülkeye  daha  gelebileceğini bildiriyor. Söz konusu ülkeler Suriye , Nepal , Honduras , Yemen ve Somali.

Habere göre ,  ABD  İç Güvenlik Bakanlığı verilerinde 10 ülkeden yaklaşık 435 bin insanın karardan etkileneceği görülüyor.

Son tarihler yaklaşık 263 bin Nikaragualı için Eylül 2019 , yaklaşık 58 bin 700 Haitili ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 1 =