Avrupa'nın ekseni Türkiye'ye döndü

Türkiye'ye diz çöktürmek için 16 Nisan referandumu öncesi çok sert ırkçı yöntemlere başvuran  Avrupa  , Ankara ile ilişkileri düzeltmenin peşinde.

haber7
0

Geçen yıl kopma noktasına gelen  Türkiye  ve  AB  ilişkileri , Almanya ve Fransa ile liderler bazında görüşmelerin ardından yeniden bahar havasına bürünürken ,  Türkiye  başta FETÖ ve PKK’yla mücadele ile vize muafiyeti konularında somut adımlar da atılmasını bekliyor. Türkiye’nin duruşunda bir değişiklik olmamasına rağmen AB’den gelen olumlu sinyallerin nedenleri arasında başta Suriye , Kudüs , Katar ve İran krizlerinde de görüldüğü üzere ‘Avrupa’nın Türkiyesiz Ortadoğu ve dünya siyasetinde etkili olamadığı’ gerçeğinin etkiliği olduğu kaydedildi. 

GABRİEL’DEN TÜRK ÇAYI

Önce Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel , Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’yla Antalya’da bir araya geldi. Ardından medyasının tepkisine aldırış etmeyen Gabriel , Almanya’da bir araya geldiği Çavuşoğlu’na evinde elleriyle Türk çayı ikram etti. Alman basınında terör örgütleri FETÖ ve PKK ile mücadele edilmesi konusunda Türkiye’nin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =