Oyuncu Eriş Akman oynadığı karaktere hakaret edilmesine kızıp dava açtı

 Oyuncu   Eriş   Akman  , Kara Sevda dizisinde 1976’da  oynadığı  Aile Şerefi filminde canlandırdığı “Oktay” karakterine  hakaret   edilmesine  kızdı. Tazminat davası açtı. Mahkeme , “İyi oynamışsın” deyip reddetti.

milliyet
0

Yeşilçam emektarlarından ünlü  Oyuncu   Eriş   Akman  , 2015’te Kara Sevda adlı TV dizisini izlerken , 1976’da Münir Özkul , Adile Naşit , Itır Esen ve Şevket Altuğ gibi usta oyuncularla birlikte rol aldığı Aile Şerefi adlı filmden sahnelerin kullanıldığını gördü. Dizinin 85 saniyelik bölümünde Aile Şerefi filmi konu edilirken ,  Eriş  Akman’ın canlandırdığı Oktay karakteri 8 saniye kadar ekrana yansıdı. Dizi karakterleri repliklerinde “İfrit oluyorum bu adama” , “Mahvetti insanların hayatını deyyus” , “Kendisini her şeyin sahibi sanıyor” gibi yorumlar yaptı.

Eriş  Akman  da hayat verdiği kötü karakter ‘Oktay’ hakkında yapılan yorumlara içerleyerek mahkemeye başvurdu. Kendisine  hakaret  edildiği ve görüntülerinin izinsiz kullanıldığı iddiasıyla İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’ne başvuran  Akman  , dizi ve filmin yapımcısı şirket ile yayınlandığı TV kanalına bin TL maddi , 50 bin TL manevi tazminat davası açtı. Resminden , yeteneğinden ve ününden haksız yararlanmak ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =