O bölgede oturanlara güzel haber! Yüksek hızlı tren sene sonu açılıyor

Ulaştırma , Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ,  Yüksek   hızlı  trenlerimiz Ankara dan kalkıp Haydarpaşa ya kadar veya Halkalı ya kadar gidebilecek hale gelecektir. İnşallah bu  sene   sonu  itibarıyla bu hizmeti vermiş olacağız dedi.

hurriyet
0

Bakan Arslan , TBMM Genel Kurulu nda milletvekillerinin sorularını cevapladı. Arslan , karayollarının bitümlü sıcak karışım (BSK) ile kaplandığını belirterek , "2017 yılında 2 bin 318 kilometre BSK yapılarak toplam BSK uzunluğu 23 bin 422 kilometreye çıkarılmıştır. Üst yapı yenileme çalışmaları bölünmüş yollar açıldıktan sonra yapılan tamir ve tadilat çalışması değildir. Yıllık ortalama olarak bin 542 kilometre bitümlü sıcak karışım yapımı gerçekleştirilmektedir. Sathi kaplamalı yollarda da yıllık ortalama 15 bin 544 kilometre yapım ve oranım yapılmaktadır" ifadelerini kullandı.

Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) gelirlerinin yatırım tutarını karşılayıp karşılamadıklarına ilişkin soruya Bakan Arslan , "Gelirler yatırım tutarını karşılamaktadır , ayrıca HGS gelirleriyle sadece HGS proje bedeli değil , HGS sistemlerinin işletilmesi , bakımı , onarımı ve geliştirilmesi masrafları da karşılanmaktadır. Diğer taraftan , 2015 yılında HGS den etiketsiz geçen araç sayısı 2 milyon 728 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =