Hamamda tüy dökücü ot skandalı: 1 kadın öldü

 HAMAMOTU  hamamdaki kadınları zehirledi. 1  kadın  öldü , 19  kadın  hastanede..

sonhaberler
0

Bayburt ta , 50 dolayında  kadın  ve çocuğun bulunduğu bir  Hamamda  ,  HAMAMOTU  olarak da bilinen , vücuttaki tüyleri dökmek için kullanılan zırnık otundan 20  kadın  zehirlendi. Kadınlardan durumu ağır olan Hanife Şık kurtarılamazken zehirlenen 19 kadından 6 sı daha donanımlı hastanelere sevk edildi.

FENALAŞARAK BAYGINLIK GEÇİRDİLER

Olay dün öğleden sonra Çarşı Hamamı nda meydana geldi.  Hamamda  yıkanan 20  kadın  , bir süre sonra fenalaşarak baygınlık geçirdi. Hamamdaki görevlilerin ihbarı üzerine olay yerine gelen ambulanslarla  BAYBURT  Devlet Hastanesi ne kaldırılan kadınlardan Hanife Şık tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.  BAYBURT  Valiliği olayla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

KOKUDAN SONRA ZEHİRLENDİK

Hamamda yıkanırken zehirlenen kadınlardan Zeliha Keleş , AA muhabirine yaptığı açıklamada , hamamın oldukça sıcak olduğunu belirterek , "Başka bir şey yoktu. Daha sonra bir koku oldu , kokudan sonra zehirlendik. Daha sonra dışarıya çıktık. Çıktıktan sonra ayran , limonata içtik. İçeride sadece koku oldu , o da  HAMAMOTU  kokusuydu" dedi.

GA_googleFillSlot

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =