Fındıkta TSK sevinci

Türk Silahlı Kuvvetlerinin  Fındık  ihtiyacının Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından karşılanacak olması , bölge ekonomisi açısından olumlu karşılandı.

milliyet
0

var ArticleID = 2587977; Milliyet.com.tr »Ekonomi »Haber »Fındıkta  Tsk  sevinci09.01.2018 17:18 | Son Güncelleme: 09.01.2018-17:20 AAFındıkta  Tsk  sevinciTürk Silahlı Kuvvetlerinin  Fındık  ihtiyacının Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından karşılanacak olması , bölge ekonomisi açısından olumlu karşılandı.Paylaş Twitle A+ a-

Türk Silahlı Kuvvetlerinin

TSK tarafından fındığın tüketilecek olmasının önemli olduğunu vurgulayan Soydan , "Hem iç piyasadaki tüketimimiz hem de TMO nun kendi aldığı fındığı bu şekilde kamuoyuna sunması önemli çünkü biz de uzun zamandır Türkiye deki kurumlara fındığın sunulması yönünde fikirlerimizi beyan ediyorduk. Bunu önemli bir gelişme olarak görüyoruz. TMO nun elindeki fındığın bu şekilde tüketilmesinin daha önemli ve olumlu olduğunu düşünüyoruz." diye konuştu.

Soydan , gıda ürünleri içerisinde fındığın , dayanıklılık ve sağlık yönünden önemli bir yeri olduğuna işaret ederek , diğer bakanlıkların da bu şekilde  Fındık  tüketimi açısından ürünü kurumlara sunabileceğini belirtti.

Giresun Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Erim Yaman ise TMO nun  Tsk  ye teslim edileceği ürün miktarının 388 ton iç  Fındık  olacağının açıklandığını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =