Mehmet Ali Erbil’den o reklama tazminat davası!

Şovmen  Mehmet   Ali   Erbil  , sözleşmesi bitmesine rağmen 11880 reklamının yayınlanmaya devam ettiği gerekçesiyle haberleşme şirketine  tazminat   davası  açtı. Davanın bugünkü duruşmasında tanık olarak dinlenen firmanın reklam işleri sorumlu

milliyet
0

Mehmet  Ali   Erbil  , rol aldığı ‘Bilinmeyen numaralar 11880’ reklamının sözleşme süresi bitmesine rağmen kanallarda dönmesi nedeniyle BN Telekom Haberleşme Tic. A.Ş.’ye dava açtı.

60 yaşındaki şovmenin avukatları , İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nde dilekçe sunarak , sözleşme tarihinin geçmesine rağmen Erbil’in ses , görüntü ve isminin reklam şirketi tarafından haksız ve kötü niyetli bir şekilde kullanıldığı gerekçesiyle haberleşme şirketinin 390 Bin TL ve mahkemenin belirlediği tutarda zararın  tazminat  olarak ödemesi istendi.

İstanbul 2’inci Fikri Sinai Haklar Hukuk Mahkemesi’nde görülen duruşmaya davacı  Mehmet   Ali   Erbil  ile firma yöneticileri katılmadı. Tarafları avukatları temsil ederken , duruşmada tanıklar dinlendi.

Davacı Erbil’in tanık olarak ifade veren asistanı Şule Perim Özgeldi , dava konusu sözleşmenin 29 Aralık 2015’de imzalandığını , sözleşme süresi bittikten sonra reklam filminin yayınlanmaya devam ettiğini söyledi. Tanık Özgeldi , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =