Limon dalında 1 lira 80 kuruştan alıcı buluyor

Hasadının başladığı zamanlarda kilosu 2  lira  40  kuruştan  satılan  limon  şu an  dalında  1  lira  80  kuruştan   alıcı  buluyor.

haber7
0

Mersin Turunçgil üreticileri Birliği (MERTUB) Başkanı Ahmet Dursun Şahin , hasadının başladığı zamanlarda kilosu 2  lira  40  kuruştan  satılan limonun şu an  dalında  1  lira  80  kuruştan   alıcı  bulduğunu bildirdi.

Şahin ,  limon  hasadı yapan üreticileri ziyaret ederek bilgi aldı. Ziyaretin ardından gazetecilere açıklama yapan Şahin ,  limon  hasadının devam ettiğini , limonun  dalında  iyi fiyatlara  alıcı  bulduğunu söyledi.

Bu yıl ülke genelinde  limon  rekoltesinde düşüklük yaşanırken , Mersin de rekoltenin iyi durumda olduğunu belirten Şahin , şöyle konuştu:   "Hava şartlarından etkilenmeyen limonlar bu yıl çok kaliteli ve yüksek verimli bir duruma sahip. Mersin genelindeki  limon  paketleme tesislerinin büyük  bir çoğunluğu tam kapasiteyle çalışıyor. Hasadının başladığı zamanlarda kilosu 2   lira  40  kuruştan  satılan  limon  şu anda  dalında  1  lira  80  kuruştan   alıcı  buluyor.  limon  fiyatlarındaki belirsizliklerin giderilmesi ve  limon  üreticilerinin yüzünün  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 8 =