BM'den İsrail'e 'durdurun' çağrısı!

 birleşmiş milletler  (BM) , İsrail'e , ülkedeki  Eritre  ve Sudanlıları zorla sınır dışı etme politikasını durdurma çağrısında bulundu.

haber7
0

BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Sözcüsü William Spindler , BM  Cenevre Ofisi nde düzenlenen basın toplantısında , "BM Mülteciler Yüksek Komiserliği ,  İsrail  e ,  Eritre  ve Sudanlıları sınır dışı ederek başka yerde iskan etme politikasını durdurma çağrısında bulunuyor. Bu çağrıyı ,  İsrail  in 80 kişiyi  başka yerde iskan etme kararı alması ve bu insanların hayatlarını riske edip  Libya dan Avrupa ya gitmesi sonrasında yapıyoruz." dedi.  

 

 

Spindler ,  İsrail  de 27 bin Eritreli ve 7 bin Sudanlının yaşadığını  ama  İsrail  in sadece 10 Eritreli ve 1 Sudanlıyı sığınmacı olarak kabul ettiğini  söyledi.   İsrail in 1 Ocak ta açıkladığı Eritreli ve Sudanlıların sınır dışı  edilerek Afrika da iskan edilmesi ya da süresiz olarak gözaltına alınması  planından "ciddi endişe" duyduklarını belirten Spindler ,  İsrail  den sınır dışı  edilenlerin Afrika daki güvenlik durumunun "kaygı verici" olduğunu sözlerine  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 4 =